środa, 11 lipca 2012

I ♥ Daddy! :)))

No i w końcu nastał ten długo wyczekiwany moment, w którym znowu jesteśmy razem. We trójkę. Mama, Tata i Synek. Najpiękniejsza z pięknych opcji. Chyba nie muszę pisać, że Czekoladka jest w 7 niebie. Doszło nawet do tego, że Czekoladowy Tata nie może ruszyć się na krok, bo Bartuś automatycznie zaczyna płakać. I tak teraz, oboje wtuleni w siebie, śpią sobie w najlepsze (Bartek po raz pierwszy od dawna, nie usnął przy mnie, a przy Tacie!!!!!), dzięki czemu ja mam chwilę, by się do Was odezwać. Właściwie to chciałam się z Wami podzielić naszym prezentem-niespodzianką, który wytworzyliśmy wspólnie z Małą Czekoladką (nieoceniona pomoc przyszła ze strony Babci i Dziadka, za co ślemy całuski ;)). 

Do jego wytworzenia przygotowaliśmy się już od kilku dni. Potrzebne nam były takie rzeczy, jak:


 • gips budowlany, po który udaliśmy się wspólnie z Czekoladką kilkanaście dni temu, do pobliskiego marketu budowlanego :)))


 • drewniana ramka stworzona przez Dziadka z wymierzonych i pociętych desek, 


 • farbki akwarelowe, a właściwie jedna - niebieska, którą pomalowaliśmy cały prezent :)) 


 • no i najważniejsze - stópka x2 :)))) uprzednio posmarowana oliwką dla bezpieczeństwa :))) 
Gdy już zgromadziliśmy wszystkie potrzebne rzeczy, przyszedł czas na realizacje sprytnego planu :) Doświadczony Dziadziuś wymierzył proporcje gipsu i wody, a następnie wszystko dokładnie wymieszał w misce.


Kolejnym krokiem było wypełnienie drewnianej ramki i gładkie rozprowadzenie gipsu przy pomocy ekierki haha.


Następnie przyszła kolej na najtrudniejszą część zadania - odbicie Czekoladowych stópek. Oczywiście z tym był największy problem, Bartunia nienawidzi być do czegoś "zmuszany", a już na pewno nie do odbijania stópek w dziwnej mazi. Na szczęście po krótkich negocjacjach, Czekoladka w końcu zdecydowała się na współpracę :))) 


Gdy odciśnięte stópki ładnie wyschły, dodaliśmy napis, który widnieje w tytule i pomalowaliśmy całość niebieską farbką :) Jeszcze tylko maźnięcie całości lakierem bezbarwnym i TADAM.


Ufff udało się na czas. Mina Dużej Czekoladki była bezcenna. Myślę, że nie spodziewał się takiej niespodzianki :) W końcu nie od dziś wiadomo, że najlepsze prezenty to własnoręcznie tworzone małe arcydzieła :) I być może całość nie jest super mega wymagająca, czy też kosztowna (gips niecałe 3 zł, ramka za darmo, farbki też tanie), ale grunt, że nam, a przede wszystkim zainteresowanemu, się bardzo podoba :)))) Będzie pamiątka do końca życia :)))

***

8 komentarzy:

 1. Ale super, pozwolisz, że skorzystam z twojego pomysłu i zrobię coś takiego dla mojego męża na urodziny ???

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł :) Chyba wykorzystam go na prezent urodzinowy albo na następny Dzień Ojca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ależ super! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny prezent! Aż się uśmiechnęłam jak zobaczyłam efekt końcowy :) Kiedyś podkradnę Twój pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Swietny pomysl, my kupili u nas w De na ebay ramke wlasnie z zelowym gipsem i amelia bedzie miala robiony odcisk dloni i stop po skonczonym roczku bo jak sie ur to w szpitalu zrobili odbicie samymi farbami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kapitalny pomysł tata na bank sie ucieszy :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze :)